Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Nederlandse Spoorwegen/Talbot ICMm

Talbot ICMm #4034

10 july 2015 - Zaandam, "Koploper" jako IC relacji Maastricht - Alkmaar. Na czołach jednostek znajdowały się chowane przejścia, jednak od 2005 roku nie są używane i w większości pojazdów zostały zlikwidowane.
Author: tulip

Comments: 4

12 september 2015 - IC z Amsterdamu do Maastricht pędzi w kierunku Roermond.
Author: Sebastian Falba

Comments: 2

13 september 2015 - Pociąg IC 866 z Maastricht do Amsterdam Centraal wyjechał z Roermond i kieruje się w kierunku Weert.
Author: Sebastian Falba

Talbot ICMm #4054

13 may 2019 - Deventer - Holten | Aż poczwórny "Baloontrein" (oczywiście tak po mojemu ;) ) - 4078 + 4061 + 4074 + 4054 - w końcówce "szczytówki" opuszcza miejscowość Deventer, jako pociąg IC 1759 [rel. Den Haag Centraal - Enschede].
Author: Piter_P19
cenzoredytor
Comments: 1

Talbot ICMm #4222

13 may 2019 - Deventer - Zutphen | Duet Koploperów ICMm 4222 + 4042, jako pociąg IC 3653 [rel. Zwolle - Roosendaal], przejeżdża z pełną prędkością przez granice miejscowości Joppe i Eefde.
Author: Piter_P19
cenzoredytor
Comments: 2

Talbot ICMm #4245

9 may 2019 - Hengelo - Enschede | Czteroczłonowy "Baloontrein" - tak sobie pozwolę po swojemu go nazwać, ze względu na kształt czoła wyglądający trochę jak nadmuchany potężny balon :D a dawny Koploper umożliwiający "przejście przez głowę" od jednostki do jednostki, u których to drzwi czołowe usunięto przy okazji modernizacji w 2006 roku po regularnych problemach w eksploatacji - uchwycony na szlaku jako pociąg ICM 1747 [rel. Den Haag Centraal - Enschede], za chwilę minie przejazd kolejowy w ciągu ul. Kettingbrugweg.

W samym tle zobaczyć można wieżę Bazyliki św. Lamberta w Hengelo. Natomiast na nieco bliższym planie widoczny obok szlaku kawałek jednotoru to pozostałość po byłej linii kolejowej Doetinchem-Hengelo, która w nowszym przebiegu od roku 1956 łączyła się z linią do Enschede - choć w miejscu przecięcia się drogi rowerowej F35 wzdłuż tego szlaku szyny zostały w 2015 roku fizycznie zlikwidowane. Oryginalnie tamta linia prowadziła do dawnego dworca Hengelo z czasów spółki Geldersch-Overijsselsche Lokaalspoorweg-Maatschappij (GOLS), po południowej stronie obecnego głównego dworca Hengelo. Dodatkowo od niej odchodziła bocznica do dawnych zakładów AKZO przy kanale wodnym Twentekanaal, skąd odjeżdżały składy towarowe z solą lub chlorem. Linia ta została niemal w całości rozebrana, a ocalałe są jedynie dwa jej odcinki: Od Haaksbergen do Boekelo z ruchem turystycznym (co niedziele i w dni specjalne poza zimowym sezonem) zabytkowymi pociągami z parowozem lub spalinówką na czele - oraz między Twekkelo i Hengelo, na którym od kwietnia do października można zaliczyć przejażdżkę drezyną rowerową.

Dodatkowa ciekawostka, że około 100 m za tym pociągiem znajdował się dawniej przystanek kolejowy De Waarbeek (w latach 1924-36), używany głównie w niedziele i święta przez podróżnych do pobliskiego parku rozrywki De Waarbeek. Przystanek ten zamknięto po tym, gdy w latach 1931-35 wybudowano Twentekanaal przerywający pieszym tę drogę i skracającym ją zaledwie do pola kempingowego Zwaaikom.


Author: Piter_P19
cenzoredytor
Comments: 2

14 may 2019 - Alphen aan den Rijn - Bodegraven | "Baloontrein" 4245 jako pociąg IC 8849 [rel. Leiden Centraal - Utrecht Centraal] za chwilę minie jeden z turystycznych i przede wszystkim narodowych symboli tego kraju, czyli zabytkowy wiatrak (niestety tyłem akurat do światła stojący ;) ), znajdujący się w południowo-wschodniej części malowniczo położonego miasta Alphen.
Author: Piter_P19
cenzoredytor
Comments: 1