Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

ČKD T 669.1 #T 669.1054

Details

NameČKD T 669.1
VIN15019
Built1988
Scrapped
Owners
1988HSH Shqipëria
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
1988T 669.1054 / HSH

Photos

24 may 2011 - Përrenjas. Pociąg relacji Pogradec - Tirane zatrzymuje się na stacji w Përrenjas. Linię do miejscowości Pogradec obsługuje jedna para pociągów w ciągu doby. Pokonanie całej trasy zajmuje 7,5h. Stan techniczny zarówno linii jak i taboru pozostawia wiele do życzenia. Urządzenia srk nie istnieją, a łączność opiera się na telefonii komórkowej. Ze względu na niskie prędkości, podczas jazdy w kierunku Tirany lokomotywa uruchamiana jest jedynie w celu ruszenia składem. W tym przypadku były to dwa bezprzedziałowe wagony z demobilu kolei niemieckich. Pociąg konwojowany był przez dwóch policjantów, ze względu na nagminne przypadki obrzucenia wagonów kamieniami. Dlatego też ciężko jest znaleźć całe, niepotłuczone okno. Podróżując koleją w Albanii stajemy się wielką atrakcją turystyczną dla miejscowych, którzy jednocześnie starają się o uzyskanie jak najwięcej danych kontaktowych o nas samych. Widoki za oknem potrafią być zaskakująco piękne jak i przygnębiające. Jak sama Albania - kraj wielkich kontrastów. Miejscowość Përrenjas położona jest przy granicy z Macedonią. Za widocznymi w tle górami znajduje się Jezioro Ochrydzkie. Niegdyś była to typowo górnicza osada. Obecnie jakikolwiek przemysł nie istnieje, podobnie zresztą jak w całej Albanii. Ludzie zajmują się drobnym handlem i rolnictwem. Miejscowa stacja jest także jednym z kilku miejsc składowania wycofanego z ruchu taboru. I tak poza kilkunastoma sztukami T669 można znaleźć kilka egzemplarzy T720 oraz różnego pochodzenia wagony pasażerskie. Tabor zabezpieczony jest kolczastymi... gałęziami, a pieczę nad nim sprawuje strażnik, który jednocześnie zajmuje się wypasaniem swojego osła. Całości dopełnia budynek dworca, w którym znajduje się kasa biletowa, bar oraz poczekalnia otwarte dla podróżnych na godzinę przed odjazdem pociągu.
Author: czarny

Comments: 6

22 august 2016 - T669-1054 wraz z innymi lokomotywami tej serii odpoczywa na terenie jedynej lokomotywowni w Albanii, która znajduje się w mieście Durres.
Author: Arczi81

Comments: 1

14 june 2017 - Durrës. Kolej w Albanii istnieje w coraz bardziej szczątkowej formie, więc mam nadzieję, że taka peronówka się "obroni". Jako bonus - krajowy rozkład jazdy AD2017, który można było znaleźć na panelu reklamowym przed budynkiem dworca.
Author: Sadorg

Comments: 7

31 march 2018 - Lolaj. T669.1054 prowadzi pociąg pasażerski relacji Elbasan - Durres.
Author: gagarinek

Comments: 3