Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Pociąg w mieście

Pociąg w mieście

Photos

25 august 1995 - SN61-138 na niegdyś zeelektryfikowanej stacji Wąbrzeźno Miasto. Fot. Mariusz Drużkowski.
Author: wojtazz

Comments: 9

22 may 2001 - Pociąg specjalny opuszcza stację Wąbrzeźno Miasto i pojedzie do Unisławia Pomorskiego przez Kowalewo Pomorskie i Chełmżę. Skład został uruchomiony w ramach imprezy "1000 km liniami towarowymi w Polsce", której organizatorem był Jorg Hansel, a pomagali mu członkowie PTMKŻ. Jak widać niestety zdjęcie ma dwie skazy - pionowy czerwony pas oraz poziomą cieńką linię. Powstały niestety z mojego zaniedbania - nie chroniłem odpowiednio czarnego korpusu lustrzanki przed mocno świecącym tego dnia słońcem. Kiedy wywołałem film i zobaczyłem odbitki to się trochę podłamałem, na szczęście nie wszystkie zdjęcia udało mi się popsuć w ten sposób.
Author: matej_solec

Comments: 3

12 june 2004 - Gdynia Grabówek. Pociąg osobowy z Helu na wysokości lokomotywowni.
Author: Adamiec81

Comments: 12

2 may 2005 - Olomouc; przejazd kolejowy na ulicy Wolkerovej.
Author: Szymek
newsercenzoredytorgod
Comments: 4

17 july 2006 - Grudziądz. Kociołek z podwójną bipą jako pociąg do Laskowic Pomorskich dymiąc opuścił właśnie stację początkową i jedzie odcinkiem między wiaduktami pod ulicami Hallera i Chełmińską w kierunku mostu na Wiśle. To miejsce zmienia się z dnia na dzień. Niedawno djabeł pokazywał podobny kadr bez żadnych "robót", a już wkrótce powstanie tutaj nad obiema liniami kolejowymi (druga to Malbork - Toruń, której uciekający w prawo łuk zasłania bipa) estakada łącząca ul. Gdyńską (czyli tę od mostu na Wiśle) z ul. Droga Łąkowa, jako fragment tzw. Trasy Średnicowej. Po lewej biegła sobie niegdyś bocznica do Portu Rzecznego z przedłużeniem w stronę Błoń Nadwiślańskich (na miejscu ówczesnego toru stoi sobie tutaj Coles [obok przejeżdżającego składu]). W lewym dolnym rogu na glebie widoczny świder do wykonywania odwiertów pod słupy, a za widoczną na pierwszym planie we fragmencie "wkręcarką" słupów BAUER BG24H widoczny zabytkowy komin (jeden z dwóch pozostałych w tej okolicy) byłych, renomowanych jeszcze z 10 lat temu Zakładów Mięsnych Grudziądz. Maksymalnie po prawej widać dach Zespołu Szkół Mechanicznych, kształcących jeszcze 15-20 lat temu tabuny luda m.in. dla Fabryki Maszyn Rolniczych "Agromet-Unia", której zgliszcza wyłaniają się po stronie lewej. Zdjęcie dedykuję Przemasowi - wybitnemu wielbicielowi widocznej w kadrze gdyńskiej lokomotywy:).
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 15

14 august 2006 - Grudziądz. Fiat z zaszynobusem relacji Malbork - Toruń Gł. doczłapuje się w chmurne przedpołudnie na p.o. Grudziądz Przedmieście, na którym oczekuje na niego ok. 30 osób (w tym - z dwoma rowerami - autor zdjęcia, który wcale nie zamierza jechać widocznym tu vlakiem;)). Obok lokomotywy - tarcza ostrzegawcza stacji Grudziądz, a na pierwszym planie przejazd kolejowy w ciągu ulic Bydgoskiej i gen. Bora-Komorowskiego. Po lewej na wprost ul. Czerwonodworna.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 10

14 october 2006 - Kwidzyn. Pociąg osobowy (ex-Bursztyn) relacji Grudziądz - Malbork opuszcza stację w bardzo pochmurny dzień.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 5

28 october 2006 - Grudziądz. Zaszynobus relacji Malbork - Toruń Główny (w tamtym okresie zawsze w soboty jako skład z lokomotywą) za chwilę zatrzyma się na przystanku osobowym Grudziądz Przedmieście.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 6

30 october 2006 - Wernigerode.
Author: Adamiec81

Comments: 8

17 february 2007 - Zr 1847 Šturec relacji Žilina - Zvolen osob.st. rusza z przystanku Zvolen mesto.
Author: Krzysztof Waszkiewicz
newsercenzoredytor
Comments: 4

6 march 2007 - Pociąg pośpieszny "Rybak" rel. Szczecin - Białystok opuszcza stację Rumia. Cały pociąg w pięknych barwach.
Author: Adamiec81

Comments: 6

30 march 2007 - Gorzów Wielkopolski. Znów ulica Teatralna . W roli głównej fiat wypożyczony z Czeremchy. Ciekawe jak długo jeszcze u nas zagości...
Author: Maciej Kłos

Comments: 1

26 may 2007 - Szlak Chełmża - Bydgoszcz Wschód. Pociąg specjalny relacji Toruń Wschodni - Bydgoszcz Główna przez Unisław Pomorski (3xSA106 - jako drugi widoczny 019, dla którego jest to premiera na TWB) minął właśnie przystanek osobowy Bydgoszcz Akademia i przejeżdża nad ul. Kaliskiego. W tle widoczne akademiki Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego (dawna Akademia Techniczno - Rolnicza, od której nazwę przyjął tutejszy p.o.), a pod wiaduktem najprawdziwszy trabant;).
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 2

5 april 2008 - Kwidzyn. Brutto z Prabut w bardzo sympatycznym zestawieniu wjeżdża na stację. No, Marduq - może być?;)
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 2

16 april 2008 - Pociąg towarowy prowadzony lokomotywami SU45-129 i SU45-121 relacji Toruń Tow. TRB - Grudziądz minie za moment semafor wjazdowy stacji docelowej. Po lewej widoczne ruiny niegdysiejszych Zakładów Mięsnych (widoczna m.in. rampa przy nieistniejącej już bocznicy), w tle kamienice przy ul. Chełmińskiej (która podczas mojego powrotu do domu godzinę później stanowiła już rzekę po gradobiciu), po lewej w tle wieżowce Strzemięcina, a środkowej części tła - Osiedle Kopernika.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 2

18 april 2008 - Wąbrzeźno - Wąbrzeźno Miasto.
Author: seba

Comments: 4

18 april 2008 - Pociąg SCPMap 394972 relacji Wąbrzeźno Miasto - Unisław Pomorski na szlaku Wąbrzeźno Miasto - Wąbrzeźno, czyli poniekąd pierwsza zelektryfikowana (niegdyś) linia w Polsce...
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 10

18 april 2008 - Wąbrzeźno Miasto.
Author: seba

Comments: 10

18 april 2008 - Wąbrzeźno Miasto - Wąbrzeźno, torowisko wzdłuż ul. 1 Maja. Wąbrzeski tramwaj widziany z innej perspektywy.
Author: seba

Comments: 13

18 april 2008 - Wąbrzeźno Miasto. Przygotowanie do wyjazdu pociągu SCPMap 394972 relacji Wąbrzeźno Miasto - Unisław Pomorski w kierunku stacji Wąbrzeźno.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 4

18 april 2008 - Duńczyk na linii Wąbrzeźno Miasto - Wąbrzeźno jako poc. rel. WM - Unisław Pomorski.
Author: Przemas

Comments: 1

7 may 2008 - Warszawa Zachodnia, jedyna w tym schemacie malowania EP09 z pociągiem EuroNight 346/17009 "Jan Kiepura" Warszawa Wschodnia - Amsterdam z wagonami bezpośrednimi do Monachium i Bazylei. Skan z negatywu.
Author: tulip

Comments: 8

30 may 2008 - MRówa ciągnąca 3 zdechłe pesobusy (w kolejności: SA106-002, SA106-004 oraz SA106-017) jako ostatni tego dnia pociąg osobowy relacji Grudziądz - Toruń Gł. wjeżdża na stację Grudziądz Mniszek. Wybaczcie nudny motyw z kładki, ale nie miałem zbyt wielkiego pola manewru;). Dziękuję Przemkowi Strzyżewskiemu za info o składzie.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 9

20 july 2008 - Szlak Wąbrzeźno Miasto - Wąbrzeźno. MRówa z pasażerami jadącymi na pokaz ratownictwa w ramach akcji "Bezpieczny przejazd" przecina rozpoczynającą się w tym miejscu obwodnicę miasta.
Author: Maciej Zygowski
edytor
20 july 2008 - Szlak Wąbrzeźno - Wąbrzeźno Miasto. MRówa jedzie po mieszkańców miasta, których przewiezie potem na stację Wąbrzeźno, aby mogli obserwować akcję z cyklu "Bezpieczny przejazd".
Author: Maciej Zygowski
edytor