Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

1 kwietnia na TWB

Photos

september 2000 - Orle k. Wejherowa. Mało znana historia kolei wejherowsko-choczewskiej. Inicjatywa kilku gmin. Uruchomiono połączenie Wejherowo - Choczewo - Wejherowo. Kursów było zaledwie kilka w ciągu dnia. Jednak jak to bywa w naszych realiach koszty były tak ogromne, że dogadano się z PKP i do przewozu wypożyczono widoczną na zdjęciu drezynę. Niestety jej częste defekty i konieczność ściągania ze szlaku oraz uruchamianie ZKA były tak częste, że projekt trwał bardzo krótko a szkoda ...
Author: Adamiec81

Comments: 10

1 april 2007 - Wierzchucin. InterPici relacji Wierzchucin-Bydgoszcz. Po prawej osobówka z Laskowic
Author: jasiu

Comments: 6

21 august 2007 - Sochaczew - dwuczłonowy EZT (do obsługi słabo obciążonych linii) zjeżdża do szopy.
Author: tulip

Comments: 4

13 september 2007 - Nie każdy wie, że PKP PR nosiły się z zamiarem zakupu nowoczesnych lokomotyw spalinowych. Tu (na próbach) 66003 z Freightlinera i pospieszny "Wieniawski" Poznań - Lublin.
Author: tulip

Comments: 11

1 april 2008 - Sierpc. Koleje Mazowieckie, wciąż niezadowolone z frekwencji na liniach do Sierpca, postanowiły uatrakcyjnić swój wizerunek. Pomogły im w tym zakłady Newag, które błyskawicznie dostarczyły eleganckie czoła z tworzywa dla nadania szynobusom bardziej atrakcyjnego wyglądu.
Author: jasiu

Comments: 6

25 april 2008 - Warszawa Ochota. Opóźniona około 20 minut Małopolska udaje się w kierunku Przemyśla Głównego.
Author: mzk804

Comments: 16

1 august 2008 - SP07-1030 z pociągiem pospiesznym "Oleńka" relacji Warszawa Wschodnia - Kłodzko wyjechał z Opola. W związku z brakiem lokomotyw spalinowych IC testuje prototyp lokomotywy spalinowej SP07 przebudowany z EU07. Jako, że jest to przebudowana lokomotywa podpinam pod 1030.
Author: Łukasz Turek

Comments: 13

22 august 2008 - Tarchały Wielkie | Krótka zdaweczka z Sośni do Ostrowa Wielkopolskiego prowadzona przez SP42 jedzie szlakiem Odolanów - Topola Osiedle. Po wycofaniu składów wagonowych nad całą serią zawisła groźba złomowania. Na szczęście miłościwie panująca spółka Cargo zapragnęła stać się mecenasem zabytków kolejnictwa i zachowała ten oto egzemplarz. Ale żeby kociołek pasował do otoczenia, Cargo namówiło PLK do deelektryfikacji szlaku. W planach jest nawet zastąpienie sygnalizacji świetlnej przez kształtową oraz postawienie na całej linii drewnianych słupów teletechnicznych. Mam nadzieję, że drobne niedoskonałości tego naprędce przywróconego kociołka nie umniejszą radości MK z powrotu SP42 na szlak ;)
Author: TKi3-120

Comments: 12

13 march 2009 - Kwidzyn. ST43-336 w nowych barwach Cargo jedzie w kierunku Prabut.
Author: nowmir

Comments: 1

26 march 2009 - Imielin. Modernizacja byków na 'nowe' 20xx poszła już w niepamięć! Od jakiegoś czasu w ZNLE Gliwice stwierdzono, że naprawa byków w dobie kryzysu na 20xx jest nieopłacalna, więc wsadzono do niego silnik spalinowy! Moc tego byka się nie zmieniła, lecz podobno jest ekologiczny i nie zabiera tyle ropy oraz paliwa co gagarin czy rumun. W ZNLE nadano mu oznaczenie ST22, zostawiajać stary numer 834. Kto wie, może to zastąpi gagusie? :)
Author: Patryk Orzeł

Comments: 11

1 april 2009 - Takie cudo złapałem na lini do Nysy!!. Słyszałem, że ma wejść jakis prywaciaż na linie osobowe na opolszczyźnie i ma mieć własny kupiony. I już wiadomo jaki to bedzie. Dziwię się, że PR sprzedało kibelka (szok). Nie wiem jaki to operator. Jak narazie zostawiłem pod PR i pod nazwą starego kibelka. Muszę jeszcze zapolować na to cudo. Mam nadzieję, że puszczą to do Kluczborka.
Author: Łukasz Turek

Comments: 28

1 april 2009 - Arriva postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i uruchomić pierwszy pociąg pospieszny w swojej ofercie. Regularne kursowanie ma zacząć latem, kiedy będzie obsługiwał weekendowe połączenie Bydgoszcz-Hel (prawdopodobnie do MR-a zostanie jeszcze doczepiony wagon Bm). Od poniedziałku do piątku będzie latał zapewne na trasie Toruń-Malbork. Na zdjęciu MRD 4255 w ciemnoczerwonej malaturze wyróżniającą klasę pierwszą zmierza do Malborka, a następnie (bez postojów) do Tczewa, gdzie zajmą się przebudową wnętrza tego członu Duńczyka.
Author: Włodzimierz Wysocki

Comments: 7

17 september 2009 - Stało się niestety to, czego wszyscy MK się obawiali. Wskutek powtarzających się awarii Pesobusów Przewozy Regionalne zdecydowały się na zakup używanych pojazdów serii 158, produkcji brytyjskiej. Weszły one do ruchu liniowego, po odbyciu licznych testów z dniem 1 kwietnia 2010 i od dziś "oszpecają" polskie szlaki swą co najmniej dyskusyjną urodą ;) Fotografia przedstawia jedną z jednostek tuż po rozładunku w szczecińskim porcie przy Nabrzeżu Regalica.
Author: Lednik

Comments: 2

7 march 2010 - |Kraków Płaszów Kpa - Kraków Olsza| Brutto zaraz minie nieczynną nastawnie po dawnym podg Kraków Nadwiśle. W tym dniu po nieczynnym torze odbył się próbny przejazd w celu kontroli.Okazało się że tory nie mogą być eksploatowane... Jednak po przejeździe drezyny został taki ślad.
Author: Voldemort :D

Comments: 1

1 april 2010 - W związku z ogromną popularnością "Węglówki" firma Specjalny Transport Kolejowy Sp.z O.O. zorganizowała codzienny przewóz miłośników kolei na trasie Gdynia Główna - szczególnie popularne miejsca zdjęć. Już pierwszego dnia okazało się to strzałem w dziesiątkę ! Na linii dziś pojawiły się m in duet gagarów kilka razy w różnych wariantach t.j. dwa z przodu,jeden z przodu jeden z tyłu,luzak gagar ,gagar ze stonką ,szerszeń ,stonka z bonanzami ,gagar z rumunem itd.
Author: Artur

Comments: 5

11 august 2010 - ET41-194 po modernizacji pokonuje spory łuk przy stacji w Bąkowie. Skład jedzie w kierunku Katowic.
Author: Łukasz Turek

Comments: 4

24 september 2010 - SU46-009 na czele pociągu TLK 85102 ze Szczecina do Olsztyna mija przelotem stację Żabi Róg. Za mną, na torze obok stoi gotów do odjazdu SA133-017 do Elbląga. W związku z wypuszczeniem szynobusów spalinowych na linię 220 PLKa postanowiła zdjąć trakcję elektryczną, uznając ją za nieekonomiczną. Intercity radzi sobie wynajmując SU45 i SU46 do obsługi TLK.
Pozdrawiam Sebastiana Falbę i Mariana - szkoda, że nie robiliśmy zdjęć gdy na tej linii był taki klimat...

Author: Maro

Comments: 5

5 march 2011 - Nysa. Luźna SM42-1203 manewruje, a obok wjeżdża na stację 810 161-0 jako osobowy relacji Šumperk - Nysa. Po likwidacji osobowych Opole - Ostružná i Nysa - Jeseník ČD dostrzegły sporą lukę, którą wypełniły właśnie ww. połączeniem. Wewnątrz motoraczka naliczyłem 23 osoby, oby tak dalej :)
Author: talouseq
cenzoredytor
Comments: 6

12 march 2011 - Nowy nabytek Kamienieckiej szopy mknie z towarem w stronę Nysy, mijając Stare Kotkowice. Na drugim planie samolot przygotowujący się do lądowania na lotnisku w Rzepczach.
Author: Wilu

Comments: 12

1 april 2011 - |Biała Wyżna - Grybów| M62-013 wraz ze Skodą zjeżdżają z pętli. Wracają się z Nowego Sącza po połowę składu, który musieli zostawić w Grybowie. Próba wyjazdu całego składu, skończyła się mniej więcej z tego miejsca cofaniem do stacji Grybów. Mimo, że Gagar ostro mazucił nie dał rady pomóc Skodzie. Skład przekraczał mocno 2000 ton.
Author: Kamil Filipowski

Comments: 6

1 april 2011 - Pociąg specjalny relacji Kluczbork - Nysa uruchomiony z okazji urodzin mojej tesciowej. W tle panorama Kluczborka.
Author: Łukasz Turek

Comments: 8

31 march 2013 - Wiosna nastała wraz z nią obfite opady śniegu. ST44-1238 + 1244 jako loki ratunkowe dla pociągu regio rel. Nysa - Kędzierzyn, który utknął między Twardawą, a Pokrzywnicą. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie fakt, że pługopiaskarka chwilę przed przejazdem maszyn odgarnęła śnieg z przejazdu tym samym zrzuciła większą jego ilość na tory. Skutkiem tego było wyskoczenie z szyn tytułowej maszyny. Do akcji został ściągnięty kolejny pociąg ratunkowy. Piękną mamy zimę tej wiosny.
Author: Wilu

Comments: 5

1 april 2013 - Mieroszów - Boguszów Gorce Wschód - pociąg osobowy relacji Teplice nad Metuja - Wałbrzych Szczawienko przez Mezimesti, Mieroszów zostawia za sobą widoczny w tle Dzikowiec i za kilka minut zatrzyma się w peronach stacyjki Boguszów Gorce Wschód... tak mógłby brzmieć ten opis, no ale niestety... Widać nie wszystkim zależy na lokalnym ruchu przygranicznym, szczególnie że z dniem 6 kwietnia zawieszony zostaje ruch na tej linii... Tak więc zostało 5 dni na złapanie pociągu do/z Mezimesti... co też niekoniecznie musi się udać, biorąc pod uwagę że ostatnio przez kilka dni nic tędy nie jechało.
Author: Muszek

Comments: 5

1 april 2013 - Sekcja Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów. Niektórzy przewoźnicy uruchomili komercyjne kursy na maszynistę, pierwsi kursanci już rozpoczęli zajęcia praktyczne.
Author: tulip

Comments: 3

7 september 2013 - Kędzierzyn-Koźle. Pociąg towarowy z ET41-194 jedzie w stronę Kędzierzyna od Opola. Byk jedzie do Opola a górą po linii 137 osobówką z Nysy w postaci SA134-012. Trochę się naczekłem na taką kumulację.
Author: Adamiec81

Comments: 4