Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Fota zza płota

Kolej uchwycona w miejscach niekoniecznie dostępnych publicznie.

Photos

8 july 1995 - Inowrocław. Przepraszam, że tak przez płot.
Author: Marcin Łańko

Comments: 4

2 july 2006 - Grudziądz. Opóźniony o 4 minuty pociąg osobowy relacji Działdowo - Laskowice Pomorskie, złożony z dwóch autobusów szynowych, opuszcza Grudziądz, przejeżdżając pod wiaduktem (ul. Chełmińska), aby za niespełna 10 sekund wjechać na most na Wiśle. Proszę nie pytać o numer drugiej Pesy - nie zanotowałem:). Pewne jest, że nie były to 002 i 006, które jechały godzinę później do Torunia. Mógł to być więc albo 001, 010 lub 012. Po lewej ulica Gdyńska, czyli ciąg Drogi Krajowej nr 16 (Dolna Grupa - Olsztyn - Ogrodniki). Widoczny komin od lat już nie dymi - jest to pozostałość po upadłej Fabryce Maszyn Rolniczych "Agromet-Unia", na jego zburzenie nie zgodził się konserwator zabytków. U wylotu ul. Gdyńskiej widoczny jeden z wieżowców kolejowych przy ul. Dworcowej (de facto ul. Batorego). Podziękowania dla Olsena za istotny wkład w obróbkę:)
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 7

23 july 2006 - Kościerzyna w wersji trzypokoleniowej. Oela gotowa do drogi powrotnej z "Costeriną" do Gdyni. Oprócz niej, w kadrze widoczne SU45-180 oraz SA131-001.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 6

5 august 2006 - Kościerzyna. "Costerina" gotowa do drogi powrotnej do Gdyni, widziana zza bramy Parowozowni. Kilkugodzinna ulewa wreszcie ustąpiła...
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 6

16 august 2006 - Bydgoszcz, teren Pesy. Foto popełnione z pośpiecha do Poznania, mam nadzieje, że drut kolczasty na loku nie razi za bardzo.
Author: Krystian Jacobson
newseredytor
Comments: 2

31 august 2006 - Grudziądz. Pociąg osobowy (a nawet zaszynobus, zdaje się) do Torunia Gł. w składzie fiat+Bdhpumn+Bh (wybacz, Przemek, literówkę w SMSie:D) krótko po opuszczeniu stacji początkowej. Motyw "średni na jeża", ale mam do niego sentyment z racji kilkunastu już podejść, podczas których albo się spóźniałem, albo mnie słońce w jajko robiło. Po prawej widoczne resztki po upadłych Zakładach Mięsnych Grudziądz, jeszcze 10 lat temu zajmujących czołowe pozycje we wszelkich rankingach na najlepsze wędliny w Polsce. Jeszcze przed miesiącem na teren tych zakładów prowadziła bocznica - wzdłuż widocznej zarośniętej już rampy rozładunkowej, na której z wielkim piskiem wypakowywano z wagonów tuczniki, a w kadrze widzielibyśmy co najmniej jednego "Andrzeja". Gdzieś tam w tle widoczny maszt McDonald'sa przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej, gen. Józefa Hallera i Józefa Włodka. Premierowo wystąpiły w tym kadrze również 3 sygnalizatory "broniące" dostępu do stacji Grudziądz od strony Torunia - dwa powtarzacze i semafor wjazdowy. Tarcza ostrzegawcza znajduje się jakieś 300m wcześniej i stanowi jednocześnie "semafor" wyjazdowy z p.o. G-dz Przedmieście.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 19

27 march 2007 - Grudziądz. Debiutujący na TWB szynobus jako pociąg osobowy relacji Tuchola - Malbork kończy ponad kilometrową przeprawę przez Wisłę. Za chwilę zmieni numer pociągu na 55333.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 21

20 june 2007 - Polsat wespół z dwuczłonem Bhp jako pociąg osobowy relacji Grudziądz - Czersk (przez Osie) opuścił stację początkową i wjedzie zaraz na piąte (z jedenastu) przęsło Mostu im. Bronisława Malinowskiego na rzece Wiśle. Ile razy o tym motywie myślałem, tym intensywniej mnie gęsia skórka dopadała z uwagi na panujący tuż obok ruch pojazdów. Lata już swoje mam i młodzieńczej brawury coraz mniej, a stanie plecami DO i w odległości 30cm OD przejeżdżających tirów, rzadko podporządkowujących się ograniczeniu prędkości na mostowym odcinku DK16 do 50km/h, traktuję jako sport ekstremalny. Znów mnie Przemas zmotywował, więc się udało;)
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 13

16 july 2009 - Szlak Grudziądz - Grupa. SM42-1152 z Zakładu Taboru w Czerwieńsku z 32 próżnymi Eaosami jako pociąg towarowy TKPS 6699 relacji Grudziądz - Terespol Pomorski przekracza, wkrótce po opuszczeniu stacji początkowej, najdłuższą kolejową przeprawę mostową w Polsce, czyli Most im. Bronisława Malinowskiego na Wiśle. Po lewej DK16.

Czterocyfrowe stonki PKP to tutaj swoista "egzotyka"...

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 11

2 september 2009 - Szlak(?) Terespol Pomorski - Świecie Mondi(?). Debiutujący na TWB luzak po obróceniu na grudziądzkiej obrotnicy, podesłany do Terespola Pomorskiego w składzie pociągu 6699, toczy się w kierunku macierzystego zakładu nad węzłem dróg DW240, DK1 i DK5 (dla tej ostatniej [dla pierwszej w sumie też] jest to początek - koniec znajduje się na przejściu granicznym w Lubawce) (przy czym styk DK1 z kierunku Gdańska i DK5 stanowi tu formalnie drogę ekspresową S1/S5, będącą częścią obwodnicy Świecia), zbliżając się do dawnego posterunku (najprawdopodobniej) odgałęźnego Konopat.

Od dawna chodziło mi po głowie upolowanie czegoś na tym wiadukcie i wreszcie się udało. Przy okazji pozwolę sobie pozdrowić niezwykle sympatycznego mechanika, z którym udało mi się porozmawiać po raz drugi tego lata.

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 13

9 september 2009 - Jabłonowo Pomorskie. James Bond czeka na zajęcie pod nastawnią dysponującą, a w tle ze składem do Grudziądza szykują się dwie zielone zebry - SM42-186 i SM42-758 (popych, niewidoczna). Towar jechał dość wyjątkowo, nie było już wówczas zdawek "jabłonowskich", a stacja już wcześniej przestała pełnić funkcję rozrządową.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 1

16 september 2009 - Stacja Jabłonowo Pomorskie. Brutto prawdopodobnej relacji Brodnica - Grudziądz oczekuje na wolną drogę. Na popychu poza kadrem SM42-758.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 6

19 october 2009 - Szlak Grupa - Laskowice Pomorskie. Krótki skład prowadzony przez fiata jako TKPS 6699 relacji Grudziądz - Terespol Pomorski przejeżdża jednym z trzech pięknych mostów na swojej trasie, przekraczając tym samym po raz drugi w ciągu jakichś 20 minut rzekę Mątawa. O ile jednak pierwsza przeprawa przez tę rzekę wrażenia wielkiego nie robi, to druga jest już imponująca, między główką szyny a lustrem bystrej wody jest tu co najmniej kilkanaście metrów. O ile też pozostałe dwa znaczne mosty są wśród miłośników kolei dość dobrze rozpoznawane (nad Wisłą w Grudziądzu i nad Wdą w Kozłowie k/Terespola), o tyle ten widziany był tu tylko w taki skromny sposób [KLIK]

Dotarcie w to miejsce jest dość trudne, warunki świetlne obecnie już również, stąd też proszę o wybaczenie niedoszacowania czasu migawki, widocznego nieco na czole lokomotywy. Fotografię wykonano z zachodniego przyczółka mostu. Wykombinowanie tutaj ciekawszego ujęcia jest mniej więcej tak samo wykonalne, jak z mostem na Wdzie w Leosi - dolina rzeki jest zarośnięta i zwyczajnie "niedasię". Od tego miejsca niemal do przystanku w Dubielnie pociąg będzie się wspinał. Pamiętam, jaki to był tu wysiłek dla ciągnącego dwa ryflaki czy bonanzy claytona....

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 5

17 july 2010 - Bydgoszcz, teren firmy "Pojazdy Szynowe PESA". Jako druga 232 122-2, jako trzecia... nie udało mi się trzeciej zidentyfikować. Możliwe, że to premiera tej lokomotywy w galerii i równie możliwe, że ma już nowego właściciela.

Zdjęcie popełnione tuż przed nadciągającą burzą, ułamka sekundy zabrakło do uchwycenia w tle efektownego pioruna.

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 16

10 march 2011 - Grudziądz. SM42-119 odpoczywa na terenie lokomotywowni z trzema wagonami Gbs. Godzine później podepnie się z nimi pod skład do Terespola Pomorskiego nr poc. 6699.

To były ostatnie dni funkcjonowania grudziądzkiej szopy, którą zamknięto 01-IV-2011 roku

Author: Rafał Czarnecki

Comments: 4

21 march 2011 - Szlak Grudziądz - Grupa. Zwrot maszyn luzem do Terespola Pomorskiego po przyprowadzeniu wagonów z tłuczniem, prawdopodobnie do Mełna. Pociąg przyjechał z kierunku zachodniego, o czym doniósł Kolins (dzięki!) i czego niestety z uwagi na obowiązki uwiecznić nie mogłem. Na plecach iwana jedzie SU45-250.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 13

8 may 2011 - PESA Bydgoszcz widziana "zza płota" wieczorową porą od strony peronów stacji Bydgoszcz Główna: ST44-R05, za nim niewidoczny któryś z cargowskich żółtopyszczatych ST44, po prawej rządek bodaj 4 Elfów z EN76-006 na czele.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 1

11 may 2011 - Drozdowo, czy - jak ktoś się uprze - po kolejowemu Terespol Pomorski. Pociąg osobowy relacji Gdynia Chylonia - Bydgoszcz Główna opuszcza terespolską stację. Za chwilę przejedzie pod nieczynnym wiaduktem, który z uwagi na swój stan techniczny od wielu lat funkcjonował tylko jako kładka. Dziur w nim przybywało i od kilku tygodni został kompletnie zamknięty, odcinając mieszkańców Drozdowa od dość wygodnego dostępu do wschodniej części Terespola. Drugim kiblem jest EN57-1380. Na pierwszym planie tor nieczynnej linii Świecie nad Wisłą - Więcbork.

Zdjęcie dedykuję Krystianowi, który pytał o ten schemat malowania w jednostkach innych niż 989. Co ciekawe, druga z wymienionych minęła się z widoczną na zdjęciu za moimi plecami jakieś 20 sekund po powstaniu powyższego obrazka;).

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 5

2 october 2011 - Bydgoszcz, teren zakładów PESA. CTL'owski rumun śpi wraz z iwanem ST44-798. To moje drugie zdjęcie tej maszyny w galerii - poprzednie wykonałem 7 lat temu, zresztą również w Bydgoszczy i również w podobnej sytuacji - oczekiwania na naprawę. Swoją drogą - czy tylko mnie zaskakuje obecność przedstawiciela tej serii w Pesie? Rewizji rumunów się już przecież w PL rzekomo nie robi...
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 9

29 december 2011 - Bąkowo. SM42-115 z pociągiem roboczym jedzie szlakiem Laskowice Pomorskie - Warlubie. W składzie znajduje się między innymi Duomatic 08-32 IV
Author: Rafał Czarnecki

Comments: 2

18 march 2012 - Bydgoszcz, teren zakładów PESA S.A. Dwa fiaty, a raczej dwie wydmuszki po SU45, oczekują na - mniemam - modernizację do wersji ST45. Numeru drugiej lokomotywy nie udało mi się ustalić, choć przypuszczalnie jej pochodzenie jest takie samo (Czeremcha). Po mojej lewej ręce stał - bez możliwości zrobienia sensownego zdjęcia - pominiowany ST44-925.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 11

22 march 2012 - Bydgoszcz, teren zakładów PESA Pojazdy Szynowe. Lokomotywa jeździ obecnie w czarnych barwach.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 2

22 march 2012 - Bydgoszcz, teren zakładów PESA S.A. "Babcia" podczas naprawy głównej. Pojazd ten kończy w tym roku 10 lat. Zdjęcie w formie ciekawostki, o lepsze ujęcie "zza płota" było ciężko.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 10

4 september 2012 - Bydgoszcz, teren zakładów PESA. Dwa świeże czarne zbóje z wiadrami zapadają w drzemkę. Drugi to M62-1843.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 6

24 january 2013 - Szerszeń jako pociąg REGIO relacji Kościerzyna - Gdynia Główna zbliża się do przystanku osobowego Krzeszna, na szlaku Gołubie Kaszubskie - Somonino. Podziękowania za pomoc przy obróbce płyną do Macieja
Author: Rafał Czarnecki

Comments: 11