Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Pociągi z lotu ptaka

Zdjęcia taboru kolejowego wykonywane z powietrza.

Photos

30 june 2005 - Zdjęcie wykonane w czasie przelotu po trasie Tomaszów Mazowiecki - Skierniewice - Inowrocław nad szlakiem Skierniewice - Łowicz (p.o. Mokra). Pociąg zmierza w kierunku Łowicza, godzina 11.20.
Author: siara

Comments: 6

30 june 2006 - Zdjęcie wykonane podczas przelotu po trasie Inowrocław - Poddębice - Łódź Lublinek, nad Magistralą Węglową, kilka kilometrów na południe od skrzyżowania "Węglówki" z linią Warszawa-Poznań, godzina 9.50. Drugi lok to chyba będzie ET05.
Author: siara

Comments: 2

27 april 2007 - Lokomotywownia Żagań. Zdjęcie wykonane podczas przelotu Inowrocław - Żagań na chwilę przed podejściem do lądowania na lądowisku Żagań Stalag około godz. 10.15.
Author: siara

Comments: 7

18 june 2007 - Zdjęcie wykonane podczas przelotu Tomaszów Mazowiecki - Skierniewice - Inowrocław, między Łowiczem a Żychlinem, około 14.20. Bliskie spotkanie z Bykiem.
Author: siara

Comments: 4

18 june 2007 - Zdjęcie wykonane podczas przelotu Tomaszów Mazowiecki - Skierniewice - Inowrocław, między Łowiczem a Żychlinem, około 14.20. Pociąg zbliża się do Żychlina.
Author: siara

Comments: 4

23 april 2009 - Zdjęcie wykonane podczas przelotu Inowrocław - Łódź Lublinek o godz. 10.25. Wiadukt nad Magistralą Węglową obok miejscowości Budy Zakrzewskie. Identyfikacja miejsca przy pomocy Geoportalu. Przepraszam, ale numer lokomotywy tylko orientacyjnie odczytany z oryginału zdjęcia (najbardziej przypomina mi to 1042), ale może ktoś wie, co za byk jechał wtedy tą trasą z tym pociągiem.
Author: siara

Comments: 15

23 april 2009 - Zdjęcie wykonane podczas przelotu Łódź Lublinek - Inowrocław o godz. 13.10. Magistrala Węglowa obok miejscowości Wróble, pomiędzy Piotrkowem Kujawskim a Inowrocławiem. Identyfikacja miejsca za pomocą Geoportalu.
Author: siara

30 july 2009 - Zdjęcie wykonane podczas szkolnej trasy z lotniska Inowrocław przez Gąsawę. Północno-zachodnia strona Jeziora Biskupińskiego, godz. 13.58. Wąskotorówka podąża powolutku z Wenecji do Biskupina. Nie miałem akurat przy sobie aparatu, zatem strzeliłem fotkę komórką :). Jakość chyba nie jest najgorsza, więc zamieszczam ku uciesze fanów wąskich torów. Szkoda tylko, że cały skład nie wszedł w kadr. Identyfikacja miejsca przy pomocy Geoportalu.
Author: siara

Comments: 2

31 august 2009 - Zdjęcie zrobione podczas powrotu z Air Show Radom 2009 przez Łowicz. Miejsce na wschód od Łowicza gdzie schodzą się linie ze Skierniewic i Sochaczewa (m. Zielkowice), godz. 12.05. Identyfikacja za pomocą Geoportalu.
Author: siara

Comments: 1

2 november 2009 - Zdjęcie wykonane w czasie przelotu po trasie Inowrocław - Skierniewice - Tomaszów Mazowiecki o godz. 10.15, gdzieś w okolicach Żychlina. Akurat pech chciał, że nie wziąłem ze sobą aparatu :(, a okazja uchwycenia tego właśnie składu ze śmigłowcem zdarza się chyba raz na całe życie, więc walnąłem zdjęcie komórką i to do tego przez przednią szybę. Dlatego przepraszam za nie najlepszą jakość i proszę o wyrozumiałość. Fajnie byłoby, gdyby to zdjęcie stało się dostępne "ku uciesze gawiedzi" :). P.S. Na pierwszym planie Mi-2R 6430 z 56pśb Inowrocław.
Author: siara

Comments: 19

15 june 2010 - Druga strona składu i jeszcze jeden jamnik. To chyba teren górzysty i nachylenia szlaków powodują użycie tych ciężkich elektrowozów? Bo skąd aż 3 na jednej stacyjce? Tak sobie wykombinowałem....
Author: siara

Comments: 4

15 june 2010 - Zdjęcie wykonane podczas szkolnej trasy w terenie górzystym. Stacja Żywiec i skład z dwoma jamnikami na końcach. Ale czemu taki układ, to nie mam pojęcia...
Author: siara

Comments: 5

26 january 2011 - Zdjęcie wykonane podczas ćwiczeń z wojskami na poligonie Żagań. "Stonka" i "Rumun" odpoczywają sobie, swoimi kolorami kontrastując mocno z szarą w tym dniu rzeczywistością. Jedno z ostatnich zdjęć wykonanych poczciwą Leicą Digilux 1, która w zasadzie do robienia zdjęć z powietrza nadawała sie jak pięść do oka, ale jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów przy dobrym oświetleniu, to mój nowy Nikon D90/Nikkor 18-200 wypada w porównaniu z nią słabo. Ten obiektyw Summicron z jasnością 2,0 był niesamowity. Kolejne zdjęcia będą juz z Nikona.
Author: siara

Comments: 2

26 january 2011 - Witam ponownie po dłuższej przerwie, spowodowaniem brakiem czasu na jakiejolwiek hobby z "dziecinnie" prostego powodu - zostałem tatą małego Michałka. Szczęśliwi rodzice wiedzą, co to oznacza :). Zdjęcie wykonane podczas ćwiczeń z wojskami na poligonie Żagań. Druga po kilku latach fotka z powietrza tej lokomotywowni. Parowozik jak stał, tak stoi, a malutka (malutki?) ASF dzielnie zmaga się z trzema Eaos-ami.
Author: siara

Comments: 7

26 january 2011 - Zdjęcie wykonane podczas ćwiczeń z wojskami na poligonie Żagań, bezpośrednio przed lądowaniem na przypoligonowym lądowisku Żagań Stalag (które nota bene znajduje się zaraz za połacią lasu po lewej). Parka "Rumunów" z tłuczniem na haku. Zmętnienie nad lasem, to nie brudny obiektyw, czy zaparowana szyba śmigłowca, tylko dym z komina. Zresztą pogoda nad ranem też wtedy szału nie robiła
Author: siara

Comments: 11

15 may 2012 - Przelot na lotnisko Wrocław Strachowice. Siódemka z pewnie jakimś TLK podąża szlakiem z Mogilna do Ina, ale dokładnie gdzie, to nie mam pojęcia. Szczęśliwie lok na słup nie wjechał :). Pogoda w tym dniu była taka sobie, warunki oświetleniowe marne. I gdzie tu mówić o pięknie tego składu, w porównaniu z latami 90-tymi, gdzie lokomotywy były zielone, a wagony wiadomo jakie. Ech, to se ne vrati... :(
Author: siara

Comments: 6

13 may 2013 - A oto maleństwo produkcji PEMAL-u w całej okazałości.
Author: siara

13 may 2013 - Budwity, pole torfowe. Samotna LS-600 oczekuje na skład z poprzednich zdjęć, który po załadowaniu odstawi do zakładu. A "koleżanka" poczeka sobie na polu na puste wagony. I tak na przemian.
Author: siara

Comments: 2

13 may 2013 - Skoro Kolega Wojciech zapalił wszystkich miłością do kolejek torfowych, to i ja dodam coś od siebie :). Przelot z Malborka (nazywanego przez pilotów Marlboro) na poligon w Orzyszu. Pusty skład wyjeżdżający na pole torfowe z zakładu w Budwitach.
Author: siara

Comments: 8

13 may 2013 - Składzik torfowy z drugiej strony dla miłośników :)
Author: siara

Comments: 1

14 august 2015 - Kołobrzeg, widok na przejazd kolejowo - drogowy na ul. Wschodniej, ~ 14:35
EIE Jantar Warszawa Zachodnia → Kołobrzeg
W drodze na miejscówkę zastanawiałem się, jakie by zrobić ujęcie by nie było to ciągle podobne. Na szczęście w oczy rzuciły mi się otwarte drzwi od bloku przy ul. Chodkiewicza. Szybko do środka, windą na samą górę i do okna. Za chwilę na horyzoncie pojawił się niebiesko - biało - różowy skład Jantara. Tym zdjęciem udowadniam też, że by złapać pojazd kolejowy i Morze Bałtyckim za jednym razem, nie trzeba koniecznie jechać do Portu :)

Author: arctodus1111

Comments: 4

28 may 2017 - Cięcina Dolna | Pociąg osobowy relacji Katowice - Zwardoń przekracza Sołę, zbliżając się do przystanku osobowego Cięcina Dolna.
Zdjęcie wykonał mój syn.

Author: postmortem

Comments: 11

5 june 2017 - Goczałkowice-Zdrój | EIP 1401 relacji Warszawa Wschodnia - Bielsko-Biała Główna mija przystanek Goczałkowice Zdrój. Z przeciwka nadjeżdża IC 117 PRAHA relacji Praha hl.n. - Warszawa Wschodnia.
Author: postmortem

Comments: 8

15 july 2017 - Valašské Meziříčí Podlesí | Ex 122 FATRA relacji Žilina - Praha hl.n. zbliża się do stacji Valašské Meziříčí . Na pierwszym planie widoczna jest Vsetínská Bečva i droga I/57.
Author: postmortem

Comments: 6

5 august 2017 - Kralice nad Oslavou | R 653 JUNÁK relacji Strakonice - Brno hl.n. pokonuje most nad rzeczką Chvojnice, zmierzając w kierunku stacji Rapotice.
Author: postmortem