Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Parowozem przez Wielkopolskę 2011 - Lubsko

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zaprasza na kolejny przejazd pociągiem specjalnym z cyklu Parowozem przez Wielkopolskę.

Tym razem celem podróży będzie kultowa, leżąca na dawnej magistrali Wrocław – Berlin, stacja Lubsko.

Tradycyjnie podczas przejazdu zaplanowaliśmy liczne fotostopy, podczas których będzie możliwość sfotografowania pociągu w najciekawszych miejscach na szlaku. Dodatkową atrakcją na specjalne życzenie uczestników będzie przejazd i możliwość wykonania zdjęć na dwutorowym odcinku Żary – Żagań, na którym zachował się klimat linii magistralnej sprzed lat.

Podobnie jak przy poprzednich edycjach imprezy szczególny nacisk położyliśmy na wiernie odtworzony skład pociągu (nie widziany w Polsce od kilkunastu lat!), który tym razem stanowić będzie parowóz Ty2 z Chabówki i czteroczłonowy, oliwkowy zespół Bhp z Zakładu Przewozów Regionalnych w Poznaniu.

Szczegóły oraz rezerwacja miejsc na stronie organizatora

Photos

18 april 2009 - Ściechów. Skład imprezy "Parowozem przez Wielkopolskę II" podczas fotostopu na tle budynków dawnej stacji.
Author: lukk

Comments: 1