Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

“Parowozem przez Wielkopolskę”

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni zaprasza wszystkich do udziału w przejeździe pociągiem specjalnym “Parowozem przez Wielkopolskę” w dniu 2 maja 2010 (niedziela), a więc dzień po paradzie parowozów.

Skład zestawiony z wagonów typu 43A i 102A (popularne “ryflaki“) i wagonu bagażowego pociągnie parowóz serii Ty2 lub Ty42 z parowozowni w Chabówce.

Planowana trasa obejmuje atrakcyjne krajobrazowo linie pojezierza sierakowskiego (w tym wiele odcinków o zawieszonym od lat ruchu pociągów osobowych): Wolsztyn – Zbąszynek – Międzyrzecz – Wierzbno – Międzychód – Sieraków Wlkp. – Międzychód – Łowyń – Międzychód – Wierzbno – Międzyrzecz – Zbąszynek – Wolsztyn.

Dokładny rozkład jazdy będzie podany później, gdy zostanie zatwierdzony przez zarządcę infrastruktury. Przejazd (z fotostopami) będzie trwał około 12 h (wyjazd z Wolsztyna o godz. 6.30).

Bilety w cenie 160 zł (przedpłata do 20 kwietnia) i 200 zł (w pociągu, przed odjazdem).

Szczegóły: http://tpwp.pl/parowozem-przez-wielkopolske-2-maja-2010