Login: Password:
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.AcceptReject Show me more information

Not logged in | Log in

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Mega skład

...czyli, przeciętnie (prócz lokomotywy), jeden wagon;)

Photos

25 june 2006 - Gorzuchowo Chełmińskie - absolutny debiutant widziany z pola buraków, a ze stacji tej (hmmm... 2 tory wyglądają na kompletne, jeden nieco mniej i jeden nieistniejący, a nastawnie - niestety - jedna zabita dechami, a druga - ruina od lat) ruszający właśnie pociąg relacji Grudziądz - Toruń Gł. Ledwie spust migawki nacisnąłem, a już dostałem tajnos SMSos, że Djabeł wziął zapodał ten sam pociąg i wisi tenże (zug) w galerii już:). W stronę Przemka podziękowania za wypatrzenie z lornetką numeru fiata:)
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 5

20 july 2006 - Stonka nieziemniaczana z bohunem niesienkiewiczowskim. Sezon zbioru: 2006. Miejsce występowania: jak najbardziej szlacheckie. Pokonywany szlak: Ziemia Chełmińska. A tak naprawdę jest to zapesobus relacji Toruń Gł. - Grudziądz Mniszek, ruszający właśnie z premierowego (o ile mnie pamięć nie zawodzi) przystanku osobowego Wałdowo Szlacheckie, znajdującego się na szlaku Kornatowo - Grudziądz Mniszek. Z uwagi na roboty budowlane ("Trasa Średnicowa") w okolicy łuku przy zachodniej głowicy stacji Grudziądz, w obrębie miasta wprowadzono komunikację zastępczą, choć ktoś chyba "zapomniał" przepchnąć w stronę Piernikowa choć ze dwie pesy... A w Wałdowie, nawiasem mówiąc, można się poczuć trochę, jak... w górach:)
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 4

27 march 2007 - Grudziądz - grupa towarowa. Zdawka ze złomem, która właśnie przyjechała z Jabłonowa, za chwilę ruszy tendrem... yyy... węglarką do przodu w stronę bocznicy zakładu Metal Recycling Grudziądz. Po prawej widoczna krawędź budynku nastawni Gr2.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 36

25 january 2008 - Szlak Rogóźno Pomorskie - Grudziądz Owczarki. Pociąg osobowy relacji Malbork - Grudziądz równo rok temu osiąga miejsce, gdzie zaczynała się słynna "10". 6 dni później przejechał tędy ostatni pociąg PKP PR. Dodaję na specjalne życzenie Przemka.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 8

23 may 2008 - Szlak Ryjewo - Kwidzyn. Pierwszy tego dnia pociąg osobowy z Malborka do Kwidzyna opuścił niedawno p.o. Brachlewo. Osobiście nie przepadam za takimi "składami", ale taka jest rzeczywistość...
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 30

14 june 2008 - Szlak Kwidzyn - Ryjewo. Pociąg osobowy relacji Kwidzyn - Malbork z niespodzianką na czele przejeżdża wzdłuż miejscowości Baldram.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 3

30 january 2009 - Szlak Jabłonowo Pomorskie - Brodnica. Pociąg TKMSc 7780 relacji Jabłonowo Pomorskie - Brodnica mija przystanek osobowy Konojady. Wygląda na to, że to debiut tej lokomotywy w galerii.
Author: Maciej Zygowski
edytor
15 may 2009 - Grudziądz. Pociąg zdawczy relacji Grudziądz Owczarki - Grudziądz opuszcza stację początkową chwilę po krzyżowaniu z osobowym Toruń Główny - Malbork.

Rzekomo kryzys w PKP Cargo miał wymusić na takich pociągach składy co najmniej kilkuwagonowe, a tu... niespodzianka.

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 2

22 may 2009 - Szlak Unisław Pomorski - Chełmża. Zaszynobus relacji Bydgoszcz Główna - Toruń Główny rusza z impetem z przystanku osobowego Grzybno.

Z radyjka, rozmowa mechanika SA106 z Unisławiem podczas mijania się z powyższym pociągiem: - ...w Grzybnie jeden na słupie stał. - Gdzie? - No, na słupie. - A nie był to jakiś monter? Bo łączność niedomaga i miało to być naprawione. - Nie, z aparatami się kręcą. Dwóch ich było. - Aaa... to już teraz wiem, czemu nie mogę się dodzwonić do Chełmży... (kilka minut później) - Ej, Wiesiek (czy jakoś inaczej), uczesz się, bo zdjęcia robią! - ... - ...no to się podczesałem.

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 10

13 august 2009 - Szlak Brodnica - Radoszki. Łącznik (w zasadzie powinienem napisać "ogryzek") pociągu pospiesznego (to brzmi dumnie!) "Warmia" spółki PKP Intercity (to jeszcze dumniej!) relacji Grudziądz - Kraków Płaszów opuszcza z prędkością 80km/h dolinę Drwęcy, przejeżdżając wzdłuż nieistniejącego mniej więcej od II Wojny Światowej posterunku odgałęźnego (i prawdopodobnie mijanki) Długi Most (km 44,0 linii Działdowo - Chojnice), którego resztki fundamentu kryje trawa po prawej stronie. Za moimi plecami przed wojną odgałęział się łukiem w las tor do żwirowni. Jakie były okoliczności jego powstania, eksploatacji i likwidacji - nie za bardzo wiadomo.

Do przedarcia się tu polnymi i leśnymi drogami zachęcony zostałem interesującym wątkiem o tym miejscu zamieszczonym TUTAJ. Zapraszam do lektury.

Taki obrazek będzie tu można zobaczyć jeszcze do końca sierpnia, a więc zostało jeszcze kilkanaście dni. Od września na torze między Brodnicą a Lidzbarkiem zapadnie głucha cisza. I choć to już czwarte (jeśli dobrze liczę) w ciągu ostatnich 5 lat zawieszenie kursowania pociągów między Brodnicą a Działdowem, to mam - niestety - obawę, że tym razem na dobre. Sprawy nie uratuje ani znakomita - jak na polskie warunki - szlakowa (80km/h), ani... Arriva (obym się mylił). Gdyby nie ta nieszczęsna granica między województwami...

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 7

19 august 2009 - Stacja Ełk. Pociąg osobowy relacji Ełk - Olecko oczekuje na odjazd.

Pierwsze zdjęcie tej maszyny na TWB od 5 lat - niedawno dostała nowe lakiery, a już tak zdziadziały...

Z dedykacją dla Periana;).

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 2

9 september 2009 - Pociąg zdawczy z Mościska do Jaworzyny Śląskiej, prowadzony zazwyczaj stonką. Standardowo 1 do 4 wagonów z drewnem
Author: Jacek2004
cenzoredytor
Comments: 4

9 september 2009 - SM42-078 z pociągiem relacji Mościsko - Jaworzyna Śląska wyjechał niedawno ze stacji początkowej. Kilkuwagonowe składy przewoziły drewno z sowiogórskich lasów. Niestety tylko jeden raz udało mi się spotkać i uwiecznić te urokliwe zdawki.
Author: Jacek2004
cenzoredytor
Comments: 2

5 october 2009 - Szlak Mełno - Grudziądz. Krótki skład z Brodnicy do Grudziądza przemierza okolice wsi Wielkie Lniska. Jako druga SM42-985.
Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 10

12 april 2010 - SM42-631 z pociągiem towarowym w kierunku Warszawy Wschodniej Towarowej, minie podg. Warszawa Antoninów.
Author: jamnnior2

Comments: 2

5 may 2010 - Wierzbno l ST43-278 wjeżdża na stację w Wierzbnie z pociągiem zdawczym rel. Rokitno - Zbąszynek Tow jadącym tego dnia wyjątkowo objazdem z powodu budowy przepustu w Skwierzynie.
Author: Kospal

12 august 2010 - Kostrzyn l Polsat SU42-504 rusza z kostrzyńskiej stacji z pociągiem osobowym 80320 (tzw szkolniak) rel. Kostrzyn - Gorzów Wlkp.
Author: Kospal

Comments: 4

19 august 2010 - Wrocław Nadodrze - Wrocław Popowice WP3 Łąki. SM42-2177 z "mega" towarem mknie w stronę (prawdopodobnie) Gądowa.
Author: talouseq
cenzoredytor
9 october 2010 - Stacja Grudziądz. Proszę nie regulować odbiorników, data jest jak najbardziej poprawna! Wagon Przewozów Regionalnych ciągnięty przez lokomotywę PKP Cargo jako pociąg Arrivy relacji Brodnica - Grudziądz kończy bieg na torze 6 przy peronie 3.

Kadr wymuszony m.in. położeniem wiaty nad przejściem peronowym oraz tłumkiem na peronie. Dodaję tę chamską peronówkę jedynie w celach dokumentalnych. Serce waliło mi jak zwariowane, gdy wciskałem migawkę w (pożyczonym) aparacie na widok takiego składu w 2010 roku w G-dzu...

Author: Maciej Zygowski
edytor
Comments: 17

30 december 2010 - Krzyż l Ciąg dalszy grzebania w archiwum. Tym razem coś z cyklu "Akcja Zima" :) Na zdjęciu uchwycona dość ciekawa scenka SU45-089 do pary z SU45-241 wjeżdżają na stację w Krzyżu z jedno bonanzową osobówka 58733 rel. Chojnice - Krzyż. Całą akcje obserwuje brygada szybkiego reagowania PLKi :)
Author: Kospal

Comments: 5

5 january 2011 - Przełęk. SU42-509 z 64736 Nysa - Kędzierzyn-Koźle minął właśnie posterunek 132. Tego dnia pomiędzy Nysą, a KK spotykałem same "zaszynobusy" (SU42-509 na przemian z SU42-505).
Author: talouseq
cenzoredytor
Comments: 2

6 january 2011 - Krzyż - Wieleń Północny l Coś na ochłodę na koniec tego upalnego dnia. Na zdjęciu SU45-241 z jedno bonanzową osobówką 80224 rel. Krzyż - Piła Główna chwilę po opuszczeniu stacji początkowej mija ostatnie zabudowania wsi Lubcz Wielki.
Author: Kospal

Comments: 2

1 february 2011 - "Powiew świeżości" na zdawce do Głuchołaz. SM42-1206 z dwu wagonowym składem minęła właśnie posterunek 132 w Przełęku i kieruje się w stronę Nowego Świętowa.
Author: talouseq
cenzoredytor
Comments: 12

26 february 2011 - Krzyż - Stare Bielice l SU45-064 chwilę po opuszczeni​u stacji początkowe​j w Krzyżu z pociągiem osobowym 80429 do Kostrzyna przejeżdża przez most nad rzeką Drawą. W tle przechodząca wiaduktem górą linia 351 Poznań - Szczecin. Wówczas skład ten się pojawił wyjątkowo za defektujące lubuskie szynobusy. Niestety te czasy już odeszły w zapomnienie razem z powyższą maszyną która stoi odstawiona w dość krótkim już rządku maszyn.
Author: Kospal

Comments: 5

19 march 2011 - Grudziądz. Grupa towarowa. Stonka manewruje z cysterną, podstawi ją do wieczornego składu Grudziądz - Terespol Pomorski
Author: Rafał Czarnecki

Comments: 19